AĞIR NAKLİYAT

Geniş ve zengin çeşitliliği olan özmal araç parkımız ve yılların forwarder’lık deneyimi sayesinde her türlü proje taleplerine, en verimli çözümü sunabiliyoruz.

Bugüne kadar imza attığımız projeler ile sadece Türkiye’nin değil, uluslararası alanda ağır nakliye / nakliyat firmaları arasında önce gelen firmalardan biri haline geldik.

Sıkça karşılaştığımız Ağır yük nedir? Ağır taşımacılık nedir? Hangi yük ağır kabul edilir? gibi sorular için belirtmeliyiz ki belirli bir ağırlığın üzerinde olması veya belirli bir boyut ve hacmin üzerinde olması nedeni ile standart taşımanın dışına çıkan yüklerin nakliyesini, ağır yük taşımacılığı olarak adlandırıyoruz.

Ağır nakliyat şirketleri özlük vazifesi olarak güncellenen kanunlar ile yükünüze uygun romörkün hangisi olduğunu belirtmelidir. Dolayısı ile en sağlıklı çözümün üretilmesi için yüklerinizin en verimli araç, ekipman ve kadro ile taşınması için, ürün bilgileriniz ile bizden yardım alabilirsiniz. Uzman kadromuz size çözümler önermekten keyif duyacaktır.

Ağır nakliyat işi olduğuna kanaat getirilmiş bir iş için ise yol mühendisliği henüz başlıyor demektir. Bu tip taşımalar, lowbed araçlar ile yani vasıflı araç parkı ile karşılanabilir. Lowbed araçların da vasıflarına ve kullanım alanlarına göre içerisinde tiplere ve kapasitelere bölündüğü ve en verimli çözüm için ağır nakliye fiyatlarının ancak projesine göre inceleyip fiyatlandırılması gerektiğini belirtmek gerekir.

Ağır Nakliyat Yapan Firmalar

Örneğin Havuzlu lowbed taşımacılığı niteliğindeki daha özel yükseklikteki ve ağırlıktaki yüklerin güvenliği ve projenin uygulanabilirliği için uygun ekipman ve uzman kadro tercih edilmek zorundadır. Havuzlu Lowbed ihtiyacındaki bir proje istediği kadar güçlü bir romörk tercih edilsin projeyi tamamlayabilir nitelikte olmayacaktır. Dolayısı ile lowbed taşıma firmaları bir yükün ağır yük olup olmadığını değerlendirdiği gibi hangi tip romörk ile taşınacağına dair de derin bir bilgi birikimine ve kanun yönetmelik takibine ihtiyaç duyacaktır.

Bu durumda proje sahiplerinin tüm bu kanun, yönetmelik, güzergâh vb. onlarca değişken hakkında bilgi sahibi olmaları beklenemez. Bu tam olarak ağır nakliyat yapan firmaların müşterisine aktarması gereken bir bilgi birikimi ve takip becerisidir. Proje sahipleri de aldığı bilgiye güvenebilmesi için tedarikçi seçiminde firma tercihlerinde bu vasıfları taşıyan firmalar ile çalışmayı tercih etmelidir.

Bugüne kadar başarıyla imza attığımız birçok proje ve inşaat (ya da taahhüt) yük taşımacılığı örnekleri için, filmlerimiz arasında dolaşmanızı öneririz.